Menü Kapat

Arm Programlama Eğitimi (STM32 Serisi ile)

STM32 serisi ST Microelectronics firmasının ürettiği Arm Cortex – M çekirdeğine sahip mikrodenetleyici ailesidir. Son yıllarda genel amaçlı mikrodenetleyici pazarında kendisine iyi bir yer edinen seri gömülü sistem uygulamaları ve ürün geliştirme çalışmalarında giderek yaygınlaşan bir seri olmuştur.

Bu eğitimde STM32F0 serisinin bir üyesi olan STM32F070 ile STM32 serisini programlamayı öğreniyoruz. Eğitime katılanların iyi derecede C Programlama ve farklı bir mikrodenetleyici ailesinde programlama yapmış olmaları eğitimin verimli olması açısından önemlidir.

Uygulamalı olarak gerçekleştirdiğimiz eğitimde STM32F070 Nucleo kartlarını ve tercihinize göre  Keil Microvision IDE ve Truestudio for STM32  yazılımlarından birisini kullanıyoruz. Uygulamalar için gerekli kartlar ve diğer komponentler bizim tarafımızdan sağlanmaktadır. 

Eğitime Arm ekosistemini tanıyarak başlayıp Cortex – M mimarisini tanıyarak devam ediyoruz. Sonrasında RCC, GPIO, ADC, UART, Timer gibi çevrebirimlerini tanıyıp bunlar üzerinde örnek uygulamalar gerçekleştiriyoruz. 

Mikrodenetleyicinin çevrebirimleri yanında ST firmasının sunduğu HAL Kütüphanesi, STM32 Cube MX yazılımının kullanımı gibi bilgileri de veriyoruz. 

Bu eğitim STM32 serisi ile çalışan ve bu seri ile ürün geliştiren ekipler için idealdir. 

Eğitim Süresi: 
4 ya da 5 gün olarak yapılabilmektedir (toplam 28 – 35 saat)