Menü Kapat

Her şeyin içinde “gömülü sistem” var!

gömülü sistemler

“Gömülü sistemler” ismini herkes bilmese de aslında günlük hayatımızda kullandığımız birçok araç gömülü sistemler ile çalışıyor. Evinizdeki beyaz eşyalardan arabanıza, bindiğiniz asansörden kullandığınız fotokopi makinasına kadar. Gömülü sistemlerin çalışmasını da içerisindeki yazılımlara yani “gömülü yazılımlara” borçluyuz.

Bizler de bu kadar önemli hale gelmiş gömülü yazılımlar konusunda hem bilinçlenmeyi artırmayı hem de bu konuda yetişmiş insan gücü oluşmasına katkı vermeyi hedefliyoruz. Eğitim ve danışmanlık faaliyetlerimizin tümü bunu hedefliyor.

Ürettiğiniz ürün bir oyuncak, bir makine yada farklı bir “akıllı” sistem olabilir. Yolunuz mutlaka elektronikten, gömülü sistemlerden geçecektir. Peki bu alanda çalışacak “uzmanlar” nerede yetişiyor? Maalesef “hiç bir yerde!”. Bu alanla alakalı mühendislik bölümlerinin hiç biri tam olarak hem yazılım hem de elektronik konusunda bilgili kişiler yetiştirecek şekilde müfredatlara sahip değiller. Dolayısıyla yazılım alanlarından gelenlerin de donanım alanlarından gelenlerin de mevcut eğitimleri üzerine katkı yapmaları gerekiyor.

İşte www.gomuluegitim.com olarak biz de bu alandaki boşlukları doldurmaya çalışıyoruz. Hem bireysel hem de kurumsal eğitimlerimizde ülkemizdeki ar-ge altyapısına katkı vermek istiyoruz.

Kurumlarınızdaki ar-ge ekiplerinizi güçlendirmek için bize ulaşabilirsiniz. Hem eğitimler hem de farklı metodlarla (mentorluk, iş başı eğitim, proje bazlı çalışmalar) size destek olabiliriz.